2026 Scag SCZII-72V-38CV-EFI
2026 Scag SCZII-72V-38CV-EFI
Horse Power:
38
Transmission:
Hydro
CONTACT DEALER
DEALER INFO
Haley Equipment Inc.
19504 HIGHWAY 30 W
CARROLL, IA 51401
DETAILS
Year 2026
Make Scag
Model SCZII-72V-38CV-EFI
Stock # 29707
Serial # 136D00058
Cuttingwidth (inches) 72
Fuel Type Gas
Horse Power 38
New New
Number of Blades 3
speed 8
Transmission Hydro
Description
2026 SCAG SCZII-72V-38CV-EFI 72" CHEETAH II ZERO TURN MOWER WARRANTY INCLUDED 38 HP 72" VELOCITY PLUS CUTTER DECK WITH CAST-IRON SPINDLES 16 MPH SPEED 15 GALLON FUEL TANK 4 POINT, RUBBER ISO-MOUNTED OPERATOR SUSPENSION SYTEM HYDRO-GEAR ZT5400 TRANSAXLES (2 SPEED) CUTTING HEIGHT 1.25" TO 5" DOUBLE-TUBE STEEL MAIN FRAME 24"X12"-12" REAR DRIVE TIRES, 13" X 6.5-6" FRONT CASTERS ELECTRONIC FUEL INJECTION (EFI) FOR EFFICIENCY KOHLER COMMAND PRO EFI ENGINE